Super Lig LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 26 15 3 8 31 53
2.Başakşehir FK 26 15 3 8 25 53
3.Galatasaray 26 14 4 8 24 50
4.Sivasspor 26 14 5 7 18 49
5.Beşiktaş 26 13 8 5 8 44
6.Alanyaspor 26 12 7 7 19 43
7.Fenerbahçe 26 11 8 7 12 40
8.Göztepe 26 10 9 7 1 37
9.Gaziantep FK 26 8 10 8 -5 32
10.Denizlispor 26 8 11 7 -8 31
11.Antalyaspor 26 7 10 9 -14 30
12.Gençlerbirliği 26 7 12 7 -11 28
13.Kasımpaşa 26 7 14 5 -12 26
14.Konyaspor 26 5 10 11 -12 26
15.Yeni Malatyaspor 26 6 13 7 -2 25
16.Çaykur Rizespor 26 7 15 4 -18 25
17.MKE Ankaragücü 26 5 13 8 -22 23
18.Kayserispor 26 5 14 7 -34 22

Aksaray

06.04.2020

  • İMSAK 04:50
  • GÜNEŞ 06:14
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:18
  • YATSI 20:37
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Geçtiğimiz ay temeli atılan Kadın Aktivite Merkezinin inşaatı hızla yükseliyor.

ASÜ’deki Bisikletli Ulaşım Şehre De İlham Oluyor

PTT ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMINA BAŞLIYOR

Ballı Dürüm Kitabının Yazarı Eski Tekel Müdürü Yunus Ata Hakka Yürüdü

Aksaray BARO Başkanı Toprak Avukatlar Günü Münasebetiyle Açıklama Yaptı

Verenel Aksaray Şubesine Teşekkür Ediyoruz

Aksaray'da Meyve Yüklü Kamyonet Devrildi 1 Kişi YaralandıAksaray´da 55 Çarşı Mahalle Bekçisi Törenle Göreve Başladı

Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden Yapılan açıklamada şunlara yer verildi.772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca son dönemde gerçekleşen istihdamlarla yeniden işlerlik kazandırılan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu´nda 2008 yılında yapılan değişiklikle Emniyet Hizmetleri sınıfına aktarılan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin, önümüzdeki dönemde kamu güvenliğinin sağlanmasında genel kolluk kuvvetlerimize yardımcı mahiyette daha yoğun ve aktif görev  ifa etmeleri amacıyla İçişleri Bakanlığımızca 10.500 kadro tahsis edilmiş ve illerimize planlaması yapılmıştır.

   Polis Akademisi Başkanlığının koordinesinde oluşturulan komisyonlar marifeti ile alım süreci başlatılmış, mülakat ve yazılı sınavdan sonra asil ve yedek olarak kazanan adaylardan güvenlik soruşturması ve sağlık raporları olumlu sonuçlanan 70 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımızın ataması  yapılmıştır.

 Eğitimlerini tamamlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımız bugün itibarı ile görevlerine başlamışlardır. İşlemleri tamamlanan 15 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayı ise bugün Ankara/ Elmadağ Şehit Mustafa BÜYÜKPOYRAZ Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerine başlamışlardır. Eğitimlerini  tamamladıktan sonra 15 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayının da planlaması yapılacaktır.

       Bugün burada eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi adayımızın 46´sı il merkezi,  9´u ise 3 ilçemizde (4 Ortaköy, 3 Sultanhanı, 2 Eskil) istihdam edilmiştir.

Törende Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ şunları söyledi. Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Cumhuriyet Başsavcım, Protokolümüzün Değerli Üyeleri, Basınımızın Güzide Mensupları ve Kıymetli Meslektaşlarım.

       Dün Sayın Valimiz Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin göreve başlamaları ile ilgili, hem arkadaşların moral ve motivasyonu hem de çok uzun bir aradan sonra emniyet teşkilatına alımı yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin vatandaşlarımıza tanıtılması açısından tören tertip edilmesi yönündeki talimatları üzere bu programı icra etmiş bulunmaktayız.

   772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca son dönemde gerçekleşen istihdamlarla yeniden işlerlik kazandırılan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu´nda 2008 yılında yapılan değişiklikle Emniyet Hizmetleri sınıfına aktarılan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin, önümüzdeki dönemde kamu güvenliğinin sağlanmasında genel kolluk kuvvetlerimize yardımcı mahiyette daha yoğun ve aktif görev  ifa etmeleri amacıyla İçişleri Bakanlığımızca 10.500 kadro tahsis edilmiş ve illerimize planlaması yapılmıştır.

   Polis Akademisi Başkanlığının koordinesinde oluşturulan komisyonlar marifeti ile alım süreci başlatılmış, mülakat ve yazılı sınavdan sonra asil ve yedek olarak kazanan adaylardan güvenlik soruşturması ve sağlık raporları olumlu sonuçlanan 70 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımızın ataması  yapılmıştır.

 Eğitimlerini tamamlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımız bugün itibarı ile görevlerine başlamışlardır. İşlemleri tamamlanan 15 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayı ise bugün Ankara/ Elmadağ Şehit Mustafa BÜYÜKPOYRAZ Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerine başlamışlardır.

       Bugün burada eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi adayımızın 46´sı il merkezi,  9´u ise 3 ilçemizde (4 Ortaköy, 3 Sultanhanı, 2 Eskil) istihdam edilmiştir.

            Sevgili meslektaşlarım;

   Sizlerle ilgili çok olumlu duygulara sahibim. Teşkilatımıza yeni bir can ve yeni bir nefes kattınız. Bu kadronun Emniyet Teşkilatına katkı sağlayacağına inancım tamdır.

Geçmişte Çarşı ve Mahalle Bekçileri çok önemli görevler ifa etmişler, mahallelerde vatandaşlarımızın güvenini kazanarak topluma kendilerini kabul ettirmişlerdir.

Görev yaptığınız mahallelerde kendinizi kabul ettirmek ve sevdirmek sizlerin elindedir. Sizlerin duruşunuzdaki vakar, üslubunuzdaki samimiyet, görev anlayışınızdaki kararlılık, davranışlarınızdaki dürüstlük ve tutarlılık vatandaşlarımızın nezdinde sizlerin övünç madalyalarınız olacaktır. Özellikle geceleri sokaklarda varlığınızla ciddi bir boşluğu doldurmuş olacaksınız.

Unutmamalıyız ki, bizler; Halka Hizmet Hakka Hizmettir düsturu ile çalışıyoruz. Bu şehrin çocukları olarak teşkilatımıza ve şehrimize farkındalık katacaksınız, sizlerin gecenin bir yarısında mahalle arasında çalacağınız bir düdük sesi ile vatandaşlarımıza kendilerini daha da güvende hissettirerek huzur ve güven içerisinde istirahat edebileceklerini anlatan bir işaret olduğu gibi; aynı zamanda milletimizin can ve malına tasallut edenlere de gözdağı olacaktır!

Çünkü bizler, temelde halkımızın canı yanmadan önce yapılması gerekenleri uygulayarak asıl hedefimizin suçun önlenmesi olduğunun bilincindeyiz. Bütün gaye ve hedefimiz öncelikle halkımızdan aldığımız destekle ve kanunlar çerçevesinde suçun önlenmesi, suç ve suçlu ile etkin bir şekilde mücadele etmektir.

Değerli mesai arkadaşlarım ;

Suçlularla mücadele ederken kanuni hakkınız doğduğunda, yetkinizi kullanmakta asla tereddüt  etmeyin. Mevzuata hâkim olun, mevzuatı iyi bilirseniz, öz güveniniz daha yüksek olur ve görevinizde başarılı olursunuz.

Görevinizi yaparken vatandaşlarla asla ve asla polemiğe girmeyin, yorum yapmayın, sadece ve sadece görevinizi yapın !

Şu anda herkesin gözü sizlerin üzerinde olacak, unutmayın ki sizleri takdir edecek ve not verecek olanlar, hizmetle mükellef olduğumuz vatandaşlarımızdır. Görevinizi ifa ederken iki eldiven takın. Birisi pamuk, diğeri çelik eldiven. Masumları ve mazlumları korurken pamuk eldiveni, zalimlere karşı verdiğiniz mücadelede çelik eldiveni takın.

Masum, suçsuz ve kurallara uyan vatandaşlarımıza karşı Devletin şefkatli yüzünü, suçlulara ve zalimlere karşı da Devletin sert ve otoriter yüzünü göstereceksiniz. Sorumluluk sahanıza ve görevli olduğunuz mahallelere adeta bir GECE KARTALI gibi hakim olacak ve buraları güvenli hale getireceksiniz.

Bu vesileyle; ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize, emeklilerimize, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, katılımlarınız için siz değerli misafirlerimize şükran ve saygılarımı sunuyorum.

         Allah yar ve yardımcımız olsun.